- Projektowanie stron internetowych

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Jaka powinna być strona?

Jaka powinna być strona internetowa?

 


Przejrzysta

Najważniejsze jest to, aby strona internetowa była czytelna i przejrzysta, tak, aby klient z łatwością mógł dotrzeć do najważniejszych informacji na niej zamieszczonych.


Czytelna

 

Struktura strony powinna być przemyślana tak, by oglądający się nie gubił, bo przeważnie jest tu po raz pierwszy. Zbyt skomplikowana i nieczytelna strona zniechęca niecierpliwego klienta, który szybko rezygnuje z pobytu na stronie i otwiera kolejne, konkurencyjne.

 
 
 


Funkcjonalna

Strona internetowa powinna dobrze spełniać swoją rolę, co oznacza, że odwiedzający będzie potrafił poruszać się po niej zgodnie z naszym zamierzeniem.

 
 
 


O odpowiednio dobranej kolorystyce

Odpowiednio dobrana kolorystyka witryny sprawia, że odwiedzający dłużej i chętniej pozostaje na stronie. Harmonia barw wpływa pozytywnie na odbiór strony WWW.

 
 
 


Aktywna

Zazwyczaj bywa tak, że "kariera" strony internetowej kończy się na jej zaprojektowaniu i umieszczeniu w internecie. Strona jest statyczna, a jej zawartość zostaje nieruszana przez długi okres czasu. Taka nieaktywna strona nie pobudza wyszukiwarki do jej indeksowania i pozycjonowania na wysokich miejscach, ale również nie zachęca klientów do ponownych jej odwiedzin. Strona powinna być zatem aktywna. Warto od czasu do czasu zaktualizować jej treść, czy też zamieścić nowy artykuł.

 
 
 

Słowniczek pojęć:

 
 
 
 

pozycjonowanie -
indeksowanie -

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego